تاریخ 1397/03/23         ساعت 16:03:57     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

شیراز میزبان نخستین دوره مسابقات قرآنی اشجع الناس

نخستین دوره مسابقات قرآن، اذان و صحیح خوانی نماز ویژه جامعه پهلوانی و زورخانه ای کشور به میزبانی استان فارس برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش این مسابقات به مناسبت گرامیداشت هفته فرهنگ پهلوانی سالجاری با مشارکت و همکاری آستان مقدس حضرت احمد بن موسی (شاهچراغ) از 6 تا 8 تیرماه جاری با عنوان مسابقات قرآنی اشجع الناس در شیراز برگزار می گردد.

گفتنی است: پیش از این در گام اول هیئت های پهلوانی و زورخانه ای استانهای سراسر کشور در ایام ماه مبارک رمضان(اردیبهشت و خرداد 1397) این رویداد معنوی را در دو رشته قرائت قرآن و اذان و صحیح خانی نماز و در سه رده سنی نوجوانان (متولدین یکم فروردین 1381 تا 29 اسفند ماه 1383)، رده سنی جوانان (متولدین یکم فروردین 1378 تا 29 اسفند 1380) و رده سنی امید و بزرگسالان (متولدین 29 اسفندماه 1377 به باالا) برگزار کرده اند که در رقابتهای کشوری نفرات منتخب هر استان برای کسب عنوان برتری در شیراز بایکدیگر رقابت خواهند کرد .

لازم به ذکر است: به نفرات برگزیده و برتر هر دوبخش و هر رده سنی علاوه بر اعطای حکم قهرمانی جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

شایان ذکر است: عنوان این مسابقات با نام اشجع الناس برگرفته از سخنان الگوی جوانمردان عالم حضرت علی (ع) که فرموده اند اشجع الناس من غلب هواه (شجاع ترین مردم کسی است که بر هوای نفسش غلبه کند) می باشد.

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :