تاریخ 1397/04/11         ساعت 11:02:20     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

رسانه ها و خبرنگاران مروج فرهنگ پهلوانی تجلیل شدند

آیین نکوداشت روز ملی فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای توسط فدراسیون و سازمان ورزش شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، این آیین روز یکشنبه 10 تیرماه جاری در سالن همایش های متجمع فرهنگی ورزشی قمر بنی هاشم (ع) تهران برگزار گردید.

عبدالحمید احمدی سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه همگانی وزارت ورزش و جوانان، سطوتی مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، بهروز نعمتی نماینده مجلس، فهیمی پور قائم مقام موسسه مالی و اعتباری کوثر ، صفوی شهردار منطقه 20 تهران، حسنی رئیس سازمان ورزش شهرداری، توسلی عضو هیئت رییسه فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، عبدالکریم جاسم رئیس فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کشورعراق، سلیمی رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین، مجتبی جوهری رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، سجادی نایب رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای و همچنین جمعی از جانبازان و پیشکسوتان و قهرمانان ورزش پهلوانی و زورخانه ای در این مراسم حضور داشتند.

گفتنی است در این آیین برنامه های متنوع و گوناگونی برگزار شد که یکی از بخش های آن تجلیل از رسانه ها و خبرنگاران مروج فرهنگ پهلوانی بود.

لازم به ذکر است: فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای جمهوری اسلامی ایران به عنوان دبیرخانه دائمی ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی اقدام به ارزیابی عملکرد رسانه ها و خبرنگاران فعال در حوزه ورزش پهلوانی و زورخانه ای در سال 1396 کرد که در آیین گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی از ایشان تجلیل شد.

بنابراین گزارش 6 آیتم تاثیرگذارترین خبرها، تاثیرگذارترین خبرها در سایت های استانی، فراوانی خبرها بر اساس وب سایت، بیشترین تولید خبر، بیشترین بازنشر خبر، بیشترین ضریب بازدیدخبر در سایت ها از مواردی بود که در این ارزیابی لحاظ گردیده بود که خبرگزاری های فارس، خبرنگاران جوان، ایرنا،مهر، ایسنا، تسنیم، برنا، پایگاه خبری ورزش 3، روزنامه نصف جهان و واحدمرکزی خبر با امتیازهای 126، 107، 107، 74، 68، 40، 29، 26، 19 و 16 به ترتیب در جایگاه های اول تا دهم قرار گرفتند.

خاطر نشان می گردد: یوسف اکبری (سردبیر سرویس ورزشی خبرگزاری ایسنا)، علیرضا هنرمنش (خبرنگار ورزشی خبرگزاری مهر)، علیرضا رمضانی (خبرنگاز ورزشی خبرگزاری ایرنا)، محمدرضا پشوتن (خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا)، محمد خاوری (سردبیر پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان) به خاطر ارتباط مستمر با فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای و بیژن شفیع خراسانی (پیشکسوت رسانه های ورزشی) توسط احمدی (رییس انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران) در این مراسم با اهدای نماد ورزش زورخانه ای لوح سپاس و شال مروج فرهنگ پهلوانی تجلیل به عمل آمدند.

شایان ذکر است متن سپاس نامه اهدایی به رسانه ها و خبرنگاران مروج فرهنگ پهلوانی به این شرح بوده است:

کهن تاریخ سرزمین پارس دلاورانی را در آغوش خود پرورده است که نه به حکم سلحشوری و جنگاوری که به پاس دستگیری و پشتیبانی از درماندگان و افتادگان با افسر ارزنده پهلوانی جاودانه شده اند.

پهلوانان سرافراز ایرانی هم از این رو پس از درخشش خورشید اسلام بر پهنه این سرزمین آسمانی، مرد مردان علی بن ابیطالب (ع) را به گواه آن که او را بزرگ جوانمرد گیتی شناخته بودند، پیشوا و راهبر خویش قرار دادند.

امروز که به مهر پروردگار پس از گذشت سده­ها، یادگار جوانمردی امیرمومنان در گاهشمار ایرانیان به نام «روز ملی فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه­ای» ثبت شده است، بر پایه ارزیابی های به عمل آمده از سوی ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی، جنابعالی به عنوان «رسانه و خبرنگار مروج فرهنگ پهلوانی» برگزیده شده­اید.

بدین روی کوشش ستودنی و شایسته شما برای ترویج فرهنگ پهلوانی که برخاسته از آیین­های کهن ورزش زورخانه­ای است را ارج گزارده و کامیابی شما را در برافراشته نگاه داشتن درفش فرهنگ شکوهمند ایرانی اسلامی خواستاریم.

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :