تاریخ 1397/04/20         ساعت 17:46:02     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

اهدای نماد پهلوانی به رییس مجلس شورای اسلامی

پیشکسوتان ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان قم با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم استان قم ، دیدار و گفت ‌وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون به نقل از هیئت پهلوانی و زورخانه ای استان قم، این دیدار به مناسبت ایام گرامیداشت هفته فرهنگ پهلوانی ورزش زورخانه ای انجام شد که رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار داشت: شما پهلوانان سرمایه ایران هستید و از اینکه می‌بینم شما در قم با روحیه و شاداب فعالیت می کنید بسیار خرسند هستم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ورزش زورخانه‌ای هنر بسیار خوب و عمیقی است، بیان کرد: ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای جسم، روح و جان را قوی می‌کند.

وی افزود: اشعاری که مرشد جوان قرائت کرد نشان می‌دهد که تا چه اندازه ورزش پهلوانی ما با فرهنگ اسلامی و خصوصیاتی معنوی عجین است.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه در گذشته عیاران همیشه خصلت پهلوانی در آنها بروز داشت و لازم است که این فرهنگ را حفظ کنیم، ادامه داد: متأسفانه در زندگی مدرن خیلی از مسائل از آن خصلت بومی خود خارج شده‌اند و باید این میراث ارزشمند را حفظ کرد و شما پیشکسوتان سرمایه هستید زیرا باید این میراث را به نسل‌های دیگر منتقل کنید که این امر وجهه خوبی برای ورزش کشور دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: این خصوصیت ورزش پهلوانی که همزمان روح را لطیف و جسم را قوی می‌کند در جای دیگری مشاهده نمی‌کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی پیشنهاد یکی از ورزشکاران حاضر در جلسه در زمینه توسعه ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای را خوب توصیف کرد و گفت: رادیو و تلویزیون باید برای تبلیغ این ورزش با برنامه ریزی های عمیق به تهیه برنامه بپردازد و آموزش و پرورش نیز باید زمینه را برای آموزش دانش‌آموزان مهیا کنند؛ شهرداری‌ها نیز نباید برای تبلیغ ورزش پهلوانی پولی دریافت کنند.

دکتر لاریجانی توسعه ورزش پهلوانی در بوستان‌ها را نیز پیشنهاد خوبی دانست و اظهار داشت: ورزش باستانی با توجه به آهنگین بودن برای مردم جذاب است و کودکان، نوجوانان و جوانان را علاقمند می‌کند.

وی با بیان اینکه از محل بودجه ، 0.27 درصد باید برای توسعه ورزش زورخانه‌ای استفاده کرد، گفت: ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای سالم و ارزشمند است زیرا افراد با متدین و با معرفت پرورش می‌دهد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ضمن ارزیابی مثبت از خصلت‌های پهلوانی بیان کرد: باید بیمه مرشدهای ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای را بررسی کرده تا موانع این امر مشخص شود و اگر بتوان در کنار یکی از صندوق‌ها بیمه این قشر را در نظر گرفت می‌توان اقدامات مثبتی را انجام داد.

گفتنی است: در این دیدار که با حضور مهندس صادقی(استاندار قم)، مهندس عابدی(مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان) و امیر فردی (رییس هیئت پهلوانی و زورخانه ای استان قم) برگزار شد به رییس مجلس شورای اسلامی یک جفت میل زورخانه، یک جلد کتاب تاریخ ورزش پهلوانی و نماد ورزش پهلوانی و زورخانه ای اهدا گردید.

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :