FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی

اخبار و تازه ها

تاریخ 1399/04/09         ساعت 21:39:51     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

در هفتمین هفته از هفته های زورخانه ای استانها با حسین بهرامی (رییس هیئت ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی شهرستان بم) هم کلام شدیم.
pahlavanivazorkhaneh

بهرامی در هفته زورخانه ای کرمان عنوان کرد:

به مناطق کم برخوردار توجه بیشتری شود

در هفتمین هفته از هفته های زورخانه ای استانها با حسین بهرامی (رییس هیئت ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی شهرستان بم) هم کلام شدیم.

به گزارش پایگاه خبری ورز شهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی، در این گفتگو بهرامی سخنان خود را با بیان دو بیت با این مضمون که، ساختار پهلوانی ساده نیست، هر کسی مست می این باده نیست، لایقی باید به این وادی بود، پهلوانی ها خدادادی بود، آغاز کرد.

سپس رییس هیئت ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی شهرستان بم که  متولد سال 1336 می باشد از ساخت زورخانه ای با هزینه شخصی خود در سال 1366 سخن گفت و در ادامه بیان داشت: پس از وقوع زلزله سال 1382 در شهرستان بم، در زیرزمین منزل مسکونی خود دوباره اقدام به ساخت زورخانه نمودم و هم اکنون در شهرستان بم 10 زورخانه فعال موجود است که 5  باب از آنها خصوصی و 5 باب دیگر دولتی است.

وی در رابطه با اینکه ورزش زورخانه ای تنها ورزش کردن نیست، گفت: پهلوانی مثل یک تسبیح صد و یک دانه ای می ماند که یک دانه اش ورزش است و صد دانه دیگر آن عشق، صفا، محبت، نوع دوستی، از خودگذشتگی،  مردانگی و همه آن چیزهایی که در مرام و مسلک جوانمردان و پهلوانان می گنجد، است.

وی با بیان اینکه در هر صورت خوشحالم که عمر خود و جوانی ام را در راه خدمت به این ورزش نیاکانی پرداخته ام، اذعان داشت: تنها ما در زورخانه ها ورزش انجام نمی دهیم بلکه امور فرهنگی در اولویت کار های ماست و خوشبختانه در زورخانه های این شهرستان نوع دوستی موج می زند و در مناسبت های مختلف به همت ورزشکاران این رشته ورزشی با برگزاری آیین های گلریزان جهت کمک به نیازمندان بسته های حمایتی مختلفی را آماده می کنیم و به دست اهلش می رسانیم که خدا را شکر با استقبال مسوولین و عموم مردم رو به رو شده است.

بهرامی با بیان اینکه ورزشکاران این شهرستان در سطح رقابت های کشوری صاحب عناوین قهرمانی هستند و حرف های زیادی را برای گفتن دارند، گفت: این ورزشکاران برای رشد بیشتر و بروز استعدادهای خود می بایست از سوی هیئت استان و فدراسیون حمایت شوند.

بهرامی در ادامه افزود: از هیئت استان و عوامل توسعه این ورزش در فدراسیون و در کلان وزارت ورزش می خواهم که تمرکز بیشتری را روی مناطق محروم و کم برخوردار بگذارند. چون استعدادهای بسیار زیادی در این مناطق هستند که به خاطر عدم امکانات لازم استعدادهایشان می خشکد.

بهرامی در پایان خاطر نشان کرد: همیشه از کسانی که کار خاصی توقع نمی رود، با کمی توجه به آنها کارهای فوق العاده ای سر می زند. پس با آمدن به مناطق محرم کشور و سرکشی و بررسی موانع پیشرفت آنها از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری، بسترهای توسعه این ورزش ملی را در سایر نقاط کشور فراهم سازیم.

دیگر خبرها

در حال بارگذاری