FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی

اخبار و تازه ها

تاریخ 1399/04/09         ساعت 23:03:44     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

سیدحمیدرضا ترابی موسوی (دبیر هیئت ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان کرمان) در هفته زورخانه ای این استان با روابط عمومی فدراسیون گفتگو کرد.
pahlavanivazorkhaneh

سیدحمیدرضا ترابی موسوی در هفته زورخانه ای کرمان عنوان کرد:

توسعه آموزشی، از الویت های هیئت زورخانه ای کرمان است

سیدحمیدرضا ترابی موسوی (دبیر هیئت ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان کرمان) در هفته زورخانه ای این استان با روابط عمومی فدراسیون گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبر ورزش های زورخانه ای . کشتی پهلوانی، ترابی از سال 1375 ورزش  زورخانه ای را آغاز و نزدیک به 20 سال است دراین رشته فعالیت دارد. وی که هم اکنون دانشجوی دکترای مدیریت ورزشی است سرمربیگیری تیم ملی زورخانه ای در مسابقات آسیایی تبریز،  قهرمانی ورزش زورخانه ای در رقابت های جهانی سال 2016، و بیش از 70 عنوان ملی و بین المللی دیگر را در کارنامه فعالیت های خود به ثبت رسانده است.

ترابی در سخنان خود اظهار داشت: در تیم اجرایی هیئت با مدیریت جدید و ریاست مهندس میرحسینی، تصمیم گرفتیم که رقابت های استانی را به صورت گسترده تری برگزار کنیم. بر همین اساس  بیش از 10 مسابقات استانی در سال 1398 برگزار شد که ثمره آن 75 مدال در رقابت های منطقه ای، 56 مدال در رقابت های کشوری و در مجموع 131 مدال حاصل تلاش مجموعه ورزشکاران و تیم اجرای هیئت می باشد که این روند رو به رشد ما را نشان می دهد. اما هنوز خیلی جا برای خوب کار کردن داریم تا به نقطه اوجی که در گذشته استان داشت، برگردیم.

دبیر هیئت زورخانه ای استان کرمان در ادامه گفت: برگزاری جشنواره ضرب و زنگ و جشنواره اجراهای زورخانه ای در ایام بحران مبارزه با ریشه کنی ویروس کرونا، دعوت از مسوولین سازمان انتقال خون استان و تبدیل زورخانه  به پایگاه اهدای خون و ... از دیگر فعالیت های این استان در ایام تعطیلی زورخانه ها بود که ضمن تشکر از جامعه زورخانه ای استان باید گفت که تنها با به صحنه آمدن و همکاری جامعه پهلوانی می شود این ورزش را به جایگاه اصلی خود بازگرداند.

ترابی افزود: اما در سال جدید هدف اصلی و از اولویت های این استان توسعه آموزشی است. برگزاری دوره های مربگیری و داوری زورخانه ای و کشتی پهلوانی و آموزش و رتبه بندی مرشدان و ورزشکاران در کنار قهرمانی و انجام امور فرهنگی از نکاتی است که در این سال برای ما بسیار اهمیت دارد.

این قهرمان ورزش زورخانه ای کشور با بیان اینکه سیستمم اتوماسیون اداری یا چارگون یکی از احتیاجات فدراسیون و هیئت ها بود که خوشبختانه رفع شد، خاطر نشان کرد: انشاالله با فراهم آوری زیرساخت های استان بر آنیم که سیستم چارگون را همچون فدراسیون زورخانه ای که میان فدراسیون های دیگر رشته های ورزشی در راه اندازی این سیستم یکپارچه پیشگام بود،  برای اولین بار  در هیئت های زورخانه ای استانهای کشور برای شهرستان هایمان راه اندازی کنیم تا آنها هم از قابلیت های مثبت این سیستم که در صرفه جویی زمان و کاغذ بسیار خوب عمل کرده است، بهره مند شوند.

ترابی شایان ذکر شد: اما در رابطه با سامانه بانک اطلاعات که محسنات بسیاری دارد باید بگویم در برخی از جاها دارای نواقصی است که انشاالله در آینده ای نه چندان دور توسط این فدراسیون می بایست اصلاح شود.

ترابی شورای پیشکسوتان را یکی از اقدامات خوب فدراسیون دانست و گفت: ولی هنوز در آیین نامه های آن ابهاماتی وجود دارد که  می بایست با برگزاری جلسات نسیت به اصلاح آنها اقدام گردد.

ترابی با ابراز خرسندی از تشکیل ورای جوانان گفت: خوشبختانه شورای جوانان در استانها از افراد تحصیل کرده و قهرمان تشکیل شده است. فقط باید از ایده های آنها خوب استفاده شود. نباید تشکیل این شورا به صورت نمایشی باشد. باید از نقطه نظرات آنها استفاده شود. هیئت کرمان برای اینکه از این جوانان توانمند استفاده نماید اقدام به انتخاب اعضای این شورا از جوانان کارآمد شهرستان های خود کرده است که خوشبختانه نخستین جلسه آن پیش از وقوع ویروس کرونا برگزار گردیده است.

وی در ادامه بیان کرد: آیین نامه های مسابقات پس از چکش کاری های زیاد توسط نخبگان این ورزش تدوین گردیده و در نتیجه مشکلاتمان را در رقابت ها کم کرده است. اما باید فدراسیون بحث داوری را ارتقا بدهد. مثلا داوری لکترونیک را فعال کند تا از قضاوت ها سلیقگی  احتمالی جلوگیری شود. با توجه به اینکه هنوز برای اصلاح آیین نامه های فدراسیون جای کار کردن دارد اما هم اکنون به نقطه عطف آیین نامه رسیده ایم.

ترابی گفت: برنامه ای را باید طراحی کنیم تا در آینده ای نزدیک به سمت و سویی برویم که بتوانیم در گوشی های هوشمند امروزی هم جریان رقابت های کشور را ببینیم و هم امتیازات آنلاین را چک کنیم.

ترابی گفت: گردان گود یکی دیگر از برنامه های خوب در جهت توسعه رسانه ای این ورزش بود که از تلویزیون پخش گردید. اما برای بهتر شدن و خوب دیده شدن این ورزش با برنامه ریزی های بیشتر باید نواقص ان کارشناسی و رفع گردد.

ترابی افزود: مسابقات ساحلی در ابتدا خیلی منتقد داشت اما این یکی از اقدامات خوب فدراسیون است که با راه اندازی رشته های جدید در این ورزش می تواند در بخش های مختلف علاقمندان به این ورزش را جذب نماید یا خود را برای راه یابی به رقابت های بین المللی بازی های ساحلی آماده کند.

دبیر هیئت استان کرمان در پایان خاطر نشان کرد: فدراسیون باید در بحث آموزش سخت گیرانه، حرفه ای، علمی و با دقت تر برخورد کند. چون افرادی که در نتیجه پس از برگزاری دوره ها به عنوان مدرس،  مربی و داور مدرک می گیرند، باید توانایی و لیاقت این جایگاه را داشته باشند.

دیگر خبرها

در حال بارگذاری