FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی

اخبار و تازه ها

تاریخ 1399/06/19         ساعت 17:05:38     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

در چهاردهمین هفته از هفته های زورخانه ای استانها با علی بحیرایی (نایب رئیس هیئت استان بوشهر و رییس شورای راهبردی جوانان استان بوشهر) هم سخن شدیم.
pahlavanivazorkhaneh

علی بحیرائی عنوان کرد:

باید با زبان علم ثابت کنیم که ورزش زورخانه ای یکی از به روز ترین ورزش های سنتی است

در چهاردهمین هفته از هفته های زورخانه ای استانها با علی بحیرایی (نایب رئیس هیئت استان بوشهر و رییس شورای راهبردی جوانان استان بوشهر) هم سخن شدیم.

به گزارش پایگاه خبری ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی، علی بحیرایی 30 سال دارد و هم اکنون با تحصیلات کارشناسی ارشد مهندسی الکترونیک از ورزشکارانی است که از 4 سالگی در معیت پدرش محسن بحیرایی در گود زورخانه حضور داشته است.

وی از مربیان ورزش زورخانه ای است و تا کنون دو مقاله علمی در رابطه با سنجش تعداد دور چرخ تیز در رشته مهندسی الکترونیک ارائه نموده است که در این رشته تحصیلی به عنوان اولین مقالات علمی در ورزش زورخانه ای محسوب می شود.

بحیرایی در سخنانی اظهار داشت: چارگون به راحتی توانسته است ارتباط مستمر و دو سویه فدراسیون و هیات ها را برقرار کند و عملا یک سیستم نظام مند و موثر را در امور اداری این ورزش فراهم کند.

نایب رییس هیئت زورخانه ای استان بوشهر در ادامه افزود: خوشبختانه همه کسانی که در ورزش زورخانه ای استان بوشهر فعالیت دارند عضو سامانه بانک اطلاعات جامع فدراسیون هستند و خوشحالیم که با تدبیر مسوولین فدراسیون توانسته ایم در ساماندهی و انسجام ورزشکاران زورخانه ای کشور نقش داشته باشیم.

وی در ادامه گفت: با راه اندازی شورای جوانان در فدراسیون و به تبع در استانها، بوشهر نیز از این امر مستثنی نبوده و با ارائه طرح های پژوهشی و علمی در رابطه با معماری زورخانه، رشته چرخ تیز، نشست با چهره های علمی استان بوشهر، بررسی راه های استعدایابی این رشته ورزشی در مدارس، انتصاب اعضای شورای جوانان شهرستانهای استان بوشهر و ... این هیئت فعالیت داشته است.

علی بحیرایی در پایان خاطر نشان کرد: انشاالله در آینده ای نه چندان دور و با درایت مسوولین فدراسیون که از امور پژوهشی و علمی جوانان و نخبگان این ورزش ملی حمایت های شایسته ای می نمایند، باید بتوانیم با زبان علم ثابت کنیم که ورزش زورخانه ای یکی از به روز ترین ورزش های سنتی ایران است.

دیگر خبرها

در حال بارگذاری