FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی

اخبار و تازه ها

تاریخ 1399/06/23         ساعت 14:42:34     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

در پانزدهمین هفته از هفته های زورخانه ای استانها با علی واثق کارگرنیا (رییس هیئت ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان گیلان) گفتگو کردیم.
pahlavanivazorkhaneh

علی واثق کارگرنیا مطرح کرد:

وحدت و همدلی از شاخصه های مسوولین و کارکنان این فدراسیون است

در پانزدهمین هفته از هفته های زورخانه ای استانها با علی واثق کارگرنیا (رییس هیئت ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان گیلان) گفتگو کردیم.

به گزارش پایگاه خبری ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی،  علی واثق کارگرنیا 50 سال دارد که 33 سال از عمر خود را در این ورزش فعالیت کرده است و از دهه 70 تا کنون در مسابقات زورخانه ای شرکت می کند و دارای رتبه 7 ورزش زورخانه ای است که به غیر از ورزش زورخانه ای مربی درجه یک رشته ورزشی کونفوتوآ است که در سوابق کاریش مسوولییت سبک کونفوتوآی استان گیلان نیز دیده میشود

رییس هیئت زورخانه ای استان گیلان در سخنانی اظهار داشت: در حق این ورزش بسیار جفا شده است و آن جایگاهی که الان این ورزش در کشور دارد حاصل عدم توجه به کارکردهای این رشته است.

کارگرنیا در ادامه افزود: آن طور که باید رویدادهای این رشته از سوی رسانه ملی پوشش داده شود به آن اهمیتی داده نمی شود اما برای یک رشته ورزشی وارداتی مثل فوتبال همه انرژی و اعتبارات خود را می گذارند که در آخر جز هنجارشکنی در فوتبال چیزی عایدمان نشده است.

وی شایان ذکر شد: آنقدر از آیین ها و فرهنگ های منطبق این ورزش با فرهنگ کشورمان غافل شده ایم که کودکانمان اسطوره های غربی و شرقی را بیشتر از پهلوانان این رشته می شناسد و یا حتی یک آشنایی سطحی از پهلوانان و اسطوره های کشور خودمان ندارند.

این پیشکسوت زورخانه ای بیان داشت: متاسفانه با این همه تاکیداتی که مقام معظم رهبری در رابطه با توسعه و ترویج این ورزش ایرانی به مسوولین نموده اند، آنچنان رغبتی در مسوولینی که باید امکانات و انرژی خود را برای اعتلای نام پهلوانی بگذارند دیده نمی شود.

رییس هیئت استان گیلان خاطر نشان کرد: اما در استان گیلان با همدلی و وحدتی که میان همه اهالی این ورزش وجود دارد توانسته ایم موفقیت های قابل توجهی را در کارنامه ورزش زورخانه ای این استان به ثبت برسانیم که میزبانی سه دوره رقابت های زورخانه ای پیشکسوتان، ساخت زورخانه های متعدد در شهرستان های مختلف این استان، پیگیری ساخت زورخانه بین المللی در رشت، توسعه نرم افزاری و سخت افزاری در شهرستان های این استان، برگزاری دوره های آموزشی ویژه  سنین پایه، برگزاری نشست های تخصصی اعضای هیئت رییسه استان به صورت منظم در هر ماه، بازدید از زورخانه های سراسر استان، آمادگی همیشگی تیم های سه رده سنی پیشکسوتان برای حضور در رقابت های کشوری، و ... از اقداماتی است که در هیئت این استان در جهت توسعه همگانی این ورزش کهن صورت گرفته است.

کارگرنیا در ادامه افزود: اما در رابطه با اقدامات فدراسیون باید بگویم یکی از کارهایی که بسیار قدرتمند و عالی پیگیری شد، راه اندازی سامانه بانک اطلاعات جامع ورزش زورخانه ای بود که پس از سالها انجام رتبه بندی به صورت سنتی و بروز اختلافات بسیار میان ورزشکاران و هیات ها دیگر با مکانیزه شدن رتبه بندی آنها دیگر مشکلاتی که در قبل مطرح می شد وجود ندارد.

وی گفت: پدران گود از زیباترین و لطیف ترین رویدادهایی بود که فدراسیون برای تجلیل از ورزشکاران خاک گود خورده و پیشکسوت این رشته اصیل در جوار بارگاه ملکوتی امام رئوف (ع) با آن تشریفات خاص و به یادماندنی برگزار کرد.

رییس هیئت زورخانه ای گیلان بیان داشت: نفس راه اندازی شوراهای پشکسوتان و جوانان که از اقدامات خوب فدراسیون است در تسریع امور هیئت ها بسیار موثر است به شرط آنکه اعضای این شوراها در استانها به وظایف خود واقف باشند و در حدود شرایط خود فعالیت کنند تا باعث تداخل و موازی کاری در هیئت ها نشوند

کارگرنیا در ادامه گفت: چارگون یکی از اقدامات حسنه فدر اسیون در این دوره بود که با راه اندازی آن بسیاری از نیازهای هیئت ها و فدراسیون را رفع نمود که خوشبختانه با این طرح استانهایی که در مکاتباتشان ضعیف عمل می کنند مشخص می شوند و کم و کاستی های هیئت را می شود با این طرح اصلاح نمود.

کارگزنیا در پایان گفت: وحدت و همدلی از شاخصه های مسوولین و کارکنان این فدراسیون است که به دور از هر گونه سیاسی کاری در خدمت جامعه ورزش زورخانه ای و کشتی پهلواتی هستند.

دیگر خبرها

در حال بارگذاری