FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی

اخبار و تازه ها

تاریخ 1399/07/20         ساعت 09:16:50     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

در هفدهمین هفته از هفته های زورخانه ای استانها با استاد ابوالفضل براتی (رییس شورای پیشکسوتان ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان قم) هم کلام شدیم.
pahlavanivazorkhaneh

ابوالفضل براتی عنوان کرد:

جامعه بزرگ پهلوانی، مدیون زحمات پیشکسوتان زورخانه است

در هفدهمین هفته از هفته های زورخانه ای استانها با استاد ابوالفضل براتی (رییس شورای پیشکسوتان ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان قم) هم کلام شدیم.

به گزارش پایگاه خبری ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی، ابوالفضل براتی، پیشکسوت این ورزش ایرانی است که در سال 1318 دیده به جهان گشوده است و هم اکنون یکی از صاحبان امتیاز ضرب و زنگ از درب زورخانه می باشد.

وی در سال های 1346 به بعد به عنوان یکی از مبارزین انقلابی توسط رژیم ستم شاهی دستگیر و به زندان رفت. با شروع جنگ تحمیلی به صف رزمندگان جبهه های حق علیه باطل و دفاع مقدس گروید و در مناطق عملیاتی به درجه جانبازی نائل آمد.

به گفته ایشان با توجه به اینکه سی سال به عنوان مدیریت میدان میوه و تره بار قم فعالیت داشته، با کمک خیرین و مردم همیشه در صحنه اقدام به ارسال میوه برای مصرف رزمندگان در جبهه می نمودند.

هم اکنون ایشان مسوول کمیته رتبه بندی و مسوول شورای پیشکسوتان استان قم هستند و چندین بار همراه با تیم های ورزشی برای معرفی این ورزش ایرانی به خارج از کشور سفر کرده اند.

ابوالفضل براتی در سخنانی اظهار داشت: با توجه به اینکه کرونا در همه کشور فراگیر شده و باید با خانه ماندن در شکست آن سهیم بود، ما پیشکسوتان این ورزش اصیل و کهن با الویت قرار دادن تندرستی تن هر خانه را یک زورخانه کرده ایم و اقدام به نرمش خای مرسوم در زورخانه همراه با ادواتی مثل میل و تخته شنو می نماییم تا در این کهن سالی که بیش از 80 سال از خداوند منان عمر گرفته ایم بدنمان در رخوت و سستی فرو نرود تا مثل همیشه الگوی مناسبی برای دیگران باشیم.

براتی در ادامه سخنان خود گفت: امیر فردی به عنوان رییس هیئت استان، انصافا در رابطه با مدیریت هیئت ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان قم خوب عمل کرده است. ایشان با توجه به جوانی اش تجربه خوبی هم دارد. امور هیات را خوب مدیریت کرده است و این نشات گرفته از نیروی پرتوان جوانی و عشق و علاقه ای است که به این ورزش دارد، است.

رییس شورای پیشکسوتان استان قم بیان داشت: پیشکسوتان این ورزش ایرانی سالها بدون هیچ چشم داشتی در روشن نگه داشتن چراغ زورخانه ها از جان و مال خود مایه گذاشته اند. همه جامعه بزرگ پهلوانی مدیون زحمات آنهاست.

براتی در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه با تدبیر خوب فدراسیون و برگزاری آیین ملی پدران گود در جوار بارگاه ملکوتی علی بن موسی الرضا (ع) گوشه ای از زحمات این عزیزان و پدران گودهای زورخانه که سالها به فراموشی سپرده شده بودند جبران شد. 

دیگر خبرها

در حال بارگذاری