FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی

اخبار و تازه ها

تاریخ 1399/09/01         ساعت 12:31:31     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌ و بلوچستان ورزش پهلوانی را سرآمد همه ورزش‌ها از جهات فرهنگی و آن را ریشه در فرهنگ مردم دانست
pahlavanivazorkhaneh

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌ و بلوچستان:

ورزش پهلوانی سرآمد همه ورزش‌ها است

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌ و بلوچستان ورزش پهلوانی را سرآمد همه ورزش‌ها از جهات فرهنگی و آن را ریشه در فرهنگ مردم دانست

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان، آیت‌الله محامی نماینده ولی‌فقیه در استان در دیدار با مجتبی جوهری رئیس فدراسیون ورزشهای زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی کشور گفت: طبق گزارشات ارائه‌شده رشد و توسعه خوبی در افزایش خدمات ورزشی در سطح استان صورت گرفته و موفقیت ورزشکاران استان در رشته‌های مختلف نشان از این پیشرفت‌هاست.

امام‌جمعه زاهدان افزود: پرداختن به ورزش در سطوح مختلف عمومی و قهرمانی آثار و برکات زیادی را از جهت فرهنگ، سلامت جسم، شور و نشاط اجتماعی و امید به زندگی به دنبال دارد و ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای و گود زورخانه سرآمد همه ورزش‌ها از این جهت می‌باشد و ریشه در فرهنگ مردم ما دارد.

آیت‌الله مصطفی محامی بیان داشت: ورزش و فرهنگ غربی ذائقه مردم ما را تغییر داده و حواشی غلط به ورزش ما سرایت کرده و یکی از مباحث مهم توجه به سلامت ورزش است  و اینکه بتوانیم علاوه بر اصل ورزش بر فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی نیز توجه داشته باشیم و به یاد داشته باشیم که اگر پول حلال و پاک در ورزش صرف شود دارای تأثیرات مناسبی خواهد بود و در غیر این صورت دارای عوارض منفی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان عنوان کرد: ورزش در استان سیستان و بلوچستان و با وجود محرومیت‌های موجود دارای آثار فرهنگی و اجتماعی ویژه و متفاوت است به‌ گونه‌ای که امتیازآوری و کسب موفقیت در عرصه ورزش برای مردم این استان تبدیل به زمینه‌ای برای ایجاد امید علاقه و اتصال بیشتر به‌ نظام خواهد شد.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان گفت: سیستان و بلوچستان بعنوان مرکز وحدت اسلامی شناخته‌ شده و باید زمینه‌ای فراهم شود تا شیعه و سنی در کنار یکدیگر در برنامه‌های ورزشی شرکت کنند که این امر نشان از یک وحدت عملی در استان است.

آیت‌الله محامی، مردم  استان را گنج پنهان دانست و خاطر نشان کرد: بزرگ‌ترین ظرفیت سیستان‌ و بلوچستان، مردم مؤمن، شریف و با استعداد است که باید با سرمایه‌گذاری و برنامه‌ ریزی مناسب به دنبال کشف استعدادها و شکوفایی آن‌ها باشیم.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار ضمن اشاره به صعود چشمگیر هیئت ورزشهای زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان در سطح کشور اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان استان تلاش کرده از با توسعه زیرساخت های ورزش پهلوانی و زورخانه ای از ظرفیت و پتانسیل ورزشکاران این استان جهت حضور در تیم‌های ملی حمایت کند.

ادهم کرد، همچنین افزود: هم اکنون چهار  پروژه مهم گود زورخانه ای شهرستان های زاهدان، زابل، خاش و دلگان در حال ساخت می باشد که به مجموعه 12 گود زورخانه ای دیگر است اضافه خواهد شد.

وی حضور تیم منتخب هیئت پهلوانی و زورخانه ای استان سیستان و بلوچستان در جمع هشت تیم برتر کشور در لیگ برتر را موفقیت بزرگ برای جامعه ورزش پهلوانی استان خواند.

وی در نهایت از برگزاری مسابقات بین المللی کشتی پهلوانی و زورخانه ای با حضور کشورهای همسایه از جمله افغانستان، پاکستان عمان و چند کشور دیگر به میزبانی شهرستان زاهدان خبر داد.

لازم به ذکر است در ابتدای این دیدار رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای کشور هم به بیان گزارشی از آخرین وضعیت این رشته ورزشی در سیستان و بلوچستان پرداخت و عنوان کرد: در نتیجه سرمایه انسانی مستعد و تلاش شبانه‌روزی ورزشکاران رتبه استان در رشته پهلوانی و زورخانه‌ای با 16 پله صعود در جایگاه یازدهم کشور قرارگرفته است.

مجتبی جوهری افزود: هم‌مرزی سیستان و بلوچستان با کشورهای همسایه بهترین فرصت برای توسعه این رشته ورزشی است و با برنامه‌ریزی دقیق به دنبال رشد و توسعه فرهنگی این ورزش هستیم.

همچنین در این دیدار نشانه پهلوانی و جوانمردی به امام جمعه معزز شهرستان زاهدان اعطا گردید.

pahlavanivazorkhaneh
pahlavanivazorkhaneh

دیگر خبرها

در حال بارگذاری