FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی

اخبار و تازه ها

تاریخ 1400/04/23         ساعت 16:17:12     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

نخستین جلسه شورای همگانی ورزش کشور در سال 1400 با حضور دکتر سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.
pahlavanivazorkhaneh

حضور دکتر باران چشمه در جلسه شورای همگانی ورزش کشور

نخستین جلسه شورای همگانی ورزش کشور در سال 1400 با حضور دکتر سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی، این نشست روز سه شنبه با حضور معاونین وزارت ورزش و جوانان، روسای فدراسیون های ورزشی، مسوولین نهادهای مختلف مرتبط با ورزش و ... برگزار گردید که در آن جلسه دکتر مهرعلی باران چشمه نیز حضور داشت.

وزیر ورزش وجوانان در این نشست با بیان اینکه ورزش قهرمانی ایران در دنیا با توجه به موفقیتهای در رشته های مختلف رتبه ای بین 20 تا 25 را دارد ، جایگاه کنونی ورزش ایران را حاصل تلاش های ورزشکاران، روسای فدراسیون‌ها، مدیران کل استان ها، مدیران ستادی، معاونت‌ها و مسئولین ورزش همه بخش‌های اجرایی کشور برای رشد و توسعه ورزش کشور دانست .

دکتر سلطانی فر ضمن قدردانی از تلاش های اعضای شورا برای توسعه ورزش همگانی ، اظهار داشت: طبق مطالعات، بررسی هاو پژوهش های به عمل آمده دراین حوزه ، کشورهای توسعه یافته در بخش های مختلف کشورهایی هستند که در ورزش همگانی با محوریت ارتقاء سطح سلامتی جامعه ، عملکردی موفق‌ و شاخصه های بهتری دارند.

وی افزود : بنابر اهدافی که مقام معظم رهبری در سند چشم انداز 20 ساله تبیین کردند کشور ایران باید در افق 1404 ، قدرت اول منطقه باشد که متاسفانه به دلیل تحریم‌های ناعادلانه ، مشکلات و محدودیت‌هایی برای کشور در امور اقتصادی و اجتماعی به وجود آمد ولی دربخش ورزش امروز قدرت اول منطقه هستیم .

وی در ادامه توسعه ورزش قهرمانی را منوط به سرمایه گذاری ونگاه ویژه به ورزش همگانی دانست و تاکید کرد : برای رسیدن به توسعه پایدار در حوزه قهرمانی باید تعامل و همکاری ویژه تر با آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، شهرداری ها و محلات، ورزش کارگری و نیروهای مسلح مورد توجه قرار بگیرد.

در پایان این جلسه، دکتر باران چشمه ضمن ملاقات با وزیر ورزش و جوانان در رابطه با برنامه های آتی فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی گفتگو و از رهنمودهای دکتر سلطانی فر بهره مند گردید.

دیگر خبرها

در حال بارگذاری