تاریخ 1397/12/13         ساعت 15:46:01     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

pahlavanivazorkhaneh

ورزش باستانی کامل ترین رشته بدنسازی است

نایب رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی گفت ورزش باستانی کامل ترین و بهترین رشته برای بدنسازی به شمار می رود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی، سید عبدالله سجادی روز یکشنبه در مجمع سالیانه هیئت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای استان قزوین اظهار داشت: شاخص های قدرتی، سرعتی و ذهنی درون این رشته قرار دارد.

این مسئول با انتقاد از اینکه این رشته ورزشی همواره فاصله بسیاری با زنان ایجاد کرده است، گفت: این رشته ورزشی باید به خانواده ها معرفی شود و زنان ما نیز باید این رشته ورزشی را بپذیرند تا اجازه دهند فرزندانشان پا به این عرصه بگذارند.

وی اظهار داشت: رشته زورخانه به همت بزرگان و پهلوانان این رشته توانسته به عنوان میراث معنوی بشریت به نام ایران در یونسکو ثبت شود اما هنوز نتوانسته ایم در این رشته ورزشی به نهیات هدف اصلی خود یعنی برگزداندن این ورزش به جایگاه اصلی خود برسیم.

نایب رییس فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای در ادامه اظهار داشت: متاسفانه با اینکه قانون تخصیص 27 صدم درصدی مالیات بر ارزش افزوده به رشته های باستانی در نظر گرفته شده است اما به علت برخی سیاسی کاری ها این اعتبارات به فدراسیون پرداخت نمی شود.

سجادی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: حفظ حرمت پیشکسوت و جذب جوانان باید همواره در رشته باستانی مورد توجه قرار بگیرد و نباید فراموش کنیم که ضرب مرشد زورخانه تا زمانی زنده است که نوجوانان و نونهالان پا به این عرصه بگذارند.

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :