تاریخ 1398/06/05         ساعت 09:42:34     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

pahlavanivazorkhaneh

در سنندج (شهر مساجد) و با عنوان جام شهدای دولت

قهرمانان دومین دوره استعدادهای برتر ورزش زورخانه ای مشخص شدند

دومین دوره رقابتهای استعدادهای برتر ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی نوجوانان کشور در رشته های تیمی، مهارت های فردی و کشتی پهلوانی با عنوان جام شهدای دولت همزمان با ایام بزرگداشت سالگرد شهادت شهیدان رجایی و باهنر در سنندج (شهر مساجد) با شعار ورزش، دوستی و آینده برتر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی، این پیکارها از صبح روز شنبه 2 شهریورماه جاری با حضور بیش از 400 شرکت کننده از آذربایجان شرقی، مازندران، خراسان جنوبی، قم، البرز، لرستان، همدان، خوزستان، گیلان، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، اردبیل، تهران، کرمان، زنجان، قزوین، مرکزی، فارس، یزد، اصفهان، سمنان، بوشهر، کردستان، خراسان شمالی، کرماشاه و خراسان رضوی در مجموعه ورزشی آزادی سنندج آغاز و تا 4 شهریورماه به طول انجامید.

بر همین اساس شرکت کنندگان و مدعیان قهرمانی که همگی متولدین یکم فروردین 1382 لغایت بیست و نهم اسفندماه 1384 بودند، با یکدیگر در سه رشته های تیمی، مهارت های فردی در پنج وزن منفی 50، 50 تا 60، 60 تا 70، 70 تا 80، 80 تا 100کیلوگرم و در رشته کشتی پهلوانی در شش وزن 40 تا 45، 45 تا 50، 50 تا 60، 60 تا 70 ، 70 تا 80 و 80 تا 100 کیلوگرم به رقابت پرداختند که سرانجام نتایج زیر به دست آمد.

در رشته تیمی زورخانه ای

1. اصفهان، 2. کردستان، 3. کرمان و سوم مشترک. خراسان جنوبی

در رشته سنگ

سنگ ورزشکاران منفی 50 کیلوگرم: 1. محمد قویمی (فارس)، 2. محمدرضا امینی(کردستان)، 3. محمدعلی رضوانی (یزد) و سوم مشترک. ابوالفضل باقریان (اصفهان)

سنگ ورزشکاران 50 تا 60 کیلوگرم: 1. مازیار عباسی (کردستان)، 2. محمدرضا شعبانی(فارس)، 3. ابوالفضل دانش پژوه (یزد) و سوم مشترک. محمدجواد بازمانده (کرمان)

سنگ ورزشکاران 60 تا 70 کیلوگرم: 1. محمدمهدی زارع (فارس)، 2. امید سلیمی(البرز)، 3. سیامک رحیمی (کردستان) و سوم مشترک. شهرام آقایی (زنجان)

سنگ ورزشکاران 70 تا 80 کیلوگرم: 1. محمدمهدی اردلانی (کردستان)، 2. ابوالفضل قربانپور(فارس)، 3. سجاد بیرمی نیا (کرمان) و سوم مشترک. محسن زارع (یزد)

سنگ ورزشکاران 80 تا 100+ کیلوگرم: 1. رضا شمس (کردستان)، 2. ابوالفضل غلامی(اصفهان)، 3. ابوالفضل برزگری (یزد) و سوم مشترک. محمدرضا بیات (آذربایجان شرقی)

در رشته کباده

کباده ورزشکاران منفی 50 کیلوگرم: 1. محمدمعین شیرانیان (یزد)، 2. سیدابوالفضل حسینی(خراسان رضوی)، 3. محمد حاجی آبادی(خراسان جنوبی) و سوم مشترک. محمدمهدی جهانگیری (فارس)

کباده ورزشکاران 50 تا 60 کیلوگرم: 1. آرتین زندی (کردستان)، 2. سجاد بیگی(کرمان)، 3. احمدرضا عباسی (فارس) و سوم مشترک. سیدایلیا حسینی (مازندران)

کباده ورزشکاران 60 تا 70 کیلوگرم: 1. محمدعلی قاسم پور (اصفهان)، 2. سینا خزاعی(فارس)، 3. اشکان عزیزی(کردستان) و سوم مشترک. محمدحسن پارسا (تهران)

کباده ورزشکاران 70 تا 80 کیلوگرم: 1. محمدامین بیگی (کرمانشاه)، 2. محمدرضا کوهکی(فارس)، 3. امیر کریمی (کردستان) و سوم مشترک. حمید یوسفی (اصفهان)

کباده ورزشکاران 80 تا 100+ کیلوگرم: 1. حبیب الله کمالی (یزد)، 2. ابوالفضل غلامی(اصفهان)، 3. امیرحسین باغجری (خراسان رضوی) و سوم مشترک. امیرعباس مددخانی (قزوین)

در رشته چرخ چمنی

چرخ چمنی ورزشکاران منفی 50 کیلوگرم: 1. محمد ارباب (اصفهان)، 2. مهدی غرایی(فارس)، 3. پوریا سلطانی (یزد) و سوم مشترک. ابوالفضل غنی نسب (سیستان و بلوچستان)

چرخ چمنی ورزشکاران 50 تا 60 کیلوگرم: 1. محمدحسین رمضانی (اصفهان) 2. متین میرجلیلی(یزد)، 3. امیرحسین صلواتی (لرستان) و سوم مشترک. مهدی درستی پور (فارس)

چرخ چمنی ورزشکاران 60 تا 70 کیلوگرم: 1. علی مشایی (مازندران)، 2. امیرحسین آقاحسینی(فارس)، 3. محمدمهدی حسن زاده (اصفهان) و سوم مشترک. حسین بازماندگان (کرمان)

چرخ چمنی ورزشکاران 70 تا 80 کیلوگرم: 1. علی شمس (اصفهان)، 2. ابوالفضل خلقی(کرمان)، 3. اصغر محمدحسنی (بوشهر) و سوم مشترک. امیر کریمی (کردستان)

در رشته چرخ تیز:

چرخ تیز ورزشکاران منفی 50 کیلوگرم: 1. محمد ارباب (صفهان)، 2. ابوالفضل کاظمیان(همدان)، 3. یونس علیزاده(یزد) و سوم مشترک. عباس سروری زاده (فارس)

چرخ تیز ورزشکاران 50 تا 60 کیلوگرم: 1. محمدحسین رمضانی (اصفهان)، 2. محمدجواد میرزایی(لرستان)، 3. امیررضا چیره (کردستان) و سوم مشترک. متین میرجلیلی (یزد)

چرخ تیز ورزشکاران 60 تا 70 کیلوگرم: 1. علی مشایی(مازندران)، 2. محمدمهدی حسن زاده(اصفهان)، 3. یوسف یوسفیان (خراسان رضوی) و سوم مشترک. ابوالفضل کولیوند (همدان)

چرخ تیز ورزشکاران 70 تا 80 کیلوگرم: 1. علی شمس (اصفهان)، 2. امیرحسین بالاوی(کرمانشاه)، 3. محمدمهدی اردلانی (کردستان) و سوم مشترک. امیرمحمد احمدیان (یزد)

چرخ تیز ورزشکاران 80 تا 100+ کیلوگرم: 1. امیرحسین نجفی(فارس)، 2. محمدرضا بیات(آذربایجان شرقی)، 3. علیرضا قاسم زاده (لرستان) و سوم مشترک. ابوالفضل زنگالی (خراسان جنوبی)

در رشته میل بازی

میل بازی ورزشکاران منفی 50 کیلوگرم: 1. امیرحسین خدادادی(خراسان جنوبی)، 2. سیدامیرحسین میری(فارس)، 3. علی زارع (یزد) و سوم مشترک. محمد قاسمی (اصفهان)

میل بازی ورزشکاران 50 تا 60 کیلوگرم: 1. مسعود قربانی (اصفهان)، 2. بهراد زمانی(کردستان)، 3. علیرضا رضایی (خراسان جنوبی) و سوم مشترک. محمدحسن خاکی (فارس)

میل بازی ورزشکاران 60 تا 70 کیلوگرم: 1. عرفان مقدسی (خراسان رضوی)، 2. امید سلیمی(البرز)، 3. ابوالفضل موسوی (یزد) و سوم مشترک. بهزاد بابازاده (تهران)

میل بازی ورزشکاران 70 تا 80 کیلوگرم: 1. علی شمس (اصفهان)، 2. امیر کریمی(کردستان) 3. آرمان مرادعلی (کرمان)

میل بازی ورزشکاران 80 تا 100+ کیلوگرم: 1. امیرحسین باغجری (خراسان رضوی)، 2. محمد محمدی(کردستان) 3. مهدی علیرضایی (اصفهان)

در رشته کشتی پهلوانی 40 تا 45 کیلوگرم:

1. ابوالفضل رحیمیان(فارس)، 2. یونس علیزاده(یزد)، 3. ابوالفضل صادقی(کرمان) و سوم مشترک. محمد نقدی (قزوین)

در رشته کشتی پهلوانی 45 تا 50 کیلوگرم:

1. امیررضا دهقان(خراسان رضوی)، 2. پویا عاطف خیال(مازندران)، 3. محمدمهدی قویمی (فارس) و سوم مشترک. یونس حاجی آبادی(خراسان رضوی)

در رشته کشتی پهلوانی 50 تا 60 کیلوگرم:

1. مانی عبدهو(کرمانشاه)، 2. محمدامین سندگل زاده(سیستان و بلوچستان)، 3. سامان بهره بر(خراسان رضوی) و سوم مشترک. محراب حسینی (گیلان)

در رشته کشتی پهلوانی 60 تا 70 کیلوگرم:

1. سیامک رحیمی(کردستان)، 2. مسلم صفا(مرکزی)، 3. علی حیدری(کرمانشاه) و سوم مشترک. فاضل خدابنده (قزوین)

در رشته کشتی پهلوانی 70 تا 80 کیلوگرم:

1. محمد غفاری(مرکزی)، 2. امیرحسین فتحی(تهران)، 3. علی شمس(اصفهان) و سوم مشترک.موسی میرشکار (سیستان و بلوچستان)

در رشته کشتی پهلوانی 80 تا 100 کیلوگرم:

1. علیرضا واگذاری(مازندران)، 2. رضا شمس(کردستان)، 3. ابوالفضل زندگانی(خراسان جنوبی) و سوم مشترک. محمدرضا بیات (آذربایجان شرقی)

گفتنی است: حمیدرضا کردی و سوران الله مرادی از استان کردستان با ارزیابی کمیته مربیان به عنوان مربی برتر دومین دوره رقابتهای استعدادهای برتر ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشور انتخاب و محمد غرایی (فارس)، سیدعطاالله موسوی (سیستان و بلوچستان)، ایمان سیاهکوهی (کرمان)، مصطفی حیدریان (مازندران)، عظیم راحمی (فارس) و جواد عادلی (اصفهان) عنوان مربیان سازنده این دوره از رقابتها را از آن خود کردند.

لازم به ذکر است: در این رقابتها و در رشته های میل بازی، چرخ تیز، چرخ چمنی، کباده، سنگ، کشتی پهلوانی و تیمی هر کدام به ترتیب 47، 84، 42، 80، 79، 94 و 16 شرکت کننده حضور داشتند که این رقابتها همزمان در 5 گود زورخانه ای که به سبک و سیاق نشان المپیک در پنج رنگ سبز، مشکی، آبی، زرد و قرمز به صورت 2 به 2 و مرحله ای با بیش از 1710 رقابت برگزار گردید.

همایش روسای هیئت های استانی و دبیران مناطق هفتگانه کشور، مجمع عمومی سالانه فدراسیون، مجمع عمومی سالانه نشست شورایعالی پیشکسوتان ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی، آیین تجلیل از آموزگاران گود در هفته دولت نشست مشترک شورایعالی پیشکسوتان و آموزگاران گود، رونمایی از کتاب استعدادیابی ورزش تیمی زورخانه ای، رونمایی از تمبر یادبود دومین دوره از رقابتهای استعدادهای برتر ورزش کشور و ... از دیگر برنامه های جامع و جانبی در این رویداد ملی بود.

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :