تاریخ 1398/07/16         ساعت 16:34:52     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

pahlavanivazorkhaneh

زورخانه بین المللی یزد احداث می شود

استاندار یزد، سفیر فرهنگ پهلوانی شد

​مسوولین فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای به دیدار محمدعلی طالبی(استاندار یزد) رفتند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی، در این دیدار که امروز سه شنبه 16 مهرماه 1398انجام شد، مجتبی جوهری (رییس فدراسیون)، محمد جعفرپور (دبیرکل فدراسیون)، شریعتی (مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد)، احمد جعفرپور (عضو شورایعالی پیشکسوتان فدراسیون)، چوبدار (عضو شورایعالی پیشکسوتان فدراسیون) و غلامی (رییس کمیته مربیان فدراسیون) حضور داشتند.

گفتنی است: در این نشست در رابطه با توسعه همگانی این رشته ورزشی میان اقشار مختلف جامعه به ویژه سنین پایه و جوانان بحث و تبادل نظر شد.

بر همین اساس استاندار یزد در سخنانی اظهار داشت: در طول خدمت خود در استانداری یزد، در ورزشکاران زورخانه ای این استان روحیه پهلوانی را به واقع احساس کردم.

طالبی در ادامه افزود: همیشه تعامل و همکاری را در ورزش زورخانه ای یزد شاهد بوده ایم و اجازه نمی دهیم در آن روحیه تنش زایی که خود از آسیب های اجتماعی به فرهنگ جامعه است شکل بگیرد.

طالبی با تاکید بر برنامه ریزی های بیشتر برای توسعه این رشته ورزشی میان سنین پایه بیان داشت: با توجه بیشتر به همگانی کردن ورزش پهلوانی و زورخانه ای که از جذابیت های فرهنگی، هنری و ... برخوردار است، در مدارس می توانیم ضمن بارور کردن بیش از پیش درخت تنومند پهلوانی در جامعه از هدر رفتن اوقات فراغت جوانان این مرز و بوم جلوگیری کنیم.

استاندار یزد با اشاره به ثبت جهانی یزد به عنوان میراث فرهنگی توسط سازمان بین المللی یونسکو خاطر نشان کرد: تلاش می کنیم تا در جهت توسعه همگانی و توامان با آن توسعه بین المللی این رشته اصیل و ایرانی به زودی پروژه ساخت زورخانه بین المللی یزد کلید بخورد.

در پایان این دیدار ضمن اهدای شال مروج فرهنگ پهلوانی و نماد ورزش زورخانه ای توسط جوهری (رییس فدراسیون) به استاندار یزد، محمدعلی طالبی (استاندار یزد) به عنوان سفیر فرهنگ پهلوانی معرفی شد تا فدراسیون بیش از پیش از توانایی های ایشان در توسعه این فرهنگ عنی در جامعه به ویژه در استان یزد بهره مند گردد.