تاریخ 1398/11/21         ساعت 12:42:55     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

pahlavanivazorkhaneh

با حضور اسطوره های مرشدی

نهمین جشنواره مرشدان باشکوه‌تر شد

نهمین جشنواره ملی مرشدان برتر ایران زمین همزمان با حضور اسطوره های مرشدی کشور با شکوه تر شد.

به گزارش پایگاه خبر ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی، ورزش زورخانه ای در این روزهای بزرگداشت ایام  چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و به پاسداشت سپهبد پهلوان، سردار شهید قاسم سلیمانی شاهد برگزاری رویدادهای ملی است.

بنابراین گزارش، دومین دوره از رقابتهای جام ستارگان در رده سنی نوجوانان و رقابتهای قهرمانی کشور در رشته هنر مرشدی در رده های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان رقابت هایی بود که از 18 تا 20 بهمن ماه در کرمانشاه برگزار گردید.

اما نهمین جشنواره ملی مرشدان برتر ایران زمین با عنوان جام سردار دلها (سپهبد پهلوان، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی) از دیگر رویدادهای ملی ورزش زورخانه ای بود که هم اکنون در سالن آمفی تاتر اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در حال برگزاری است.

حضور سردمداران نامی و اسطوره های هنر مرشدی فرامرز نجفی تهرانی و حاج حسین حاج ولیان در این آیین از نکات قابل توجهی بود که شرکت کنندگان در رده های سنی مختلف از سراسر کشور در این جشنواره از روز اول حضور خود در کرمانشاه انتظار دیدار و زیارت این دو عزیز را می کشیدند که با حضور این دو هنرمندان پیشکسوت هنر مرشدی، شکوه بیشتری در محل برگزاری حکم فرما شد.

لازم به ذکر است: پیش از این فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی از حضور و تجلیلی از این دو بزرگوار در نهمین جشنواره ملی مرشدان برتر ایران زمین خبر داده بود.