تاریخ 1398/12/21         ساعت 07:32:45     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

pahlavanivazorkhaneh

شکوفه لبخند بر لبان کودکان کویر حک شد

کمک ۱۵۰ میلیونی خیران در گلریزان بیرجند

رئیس هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی خراسان‌جنوبی گفت: افراد خیر در جشن گلریزان ۱۵۰ میلیون تومان برای تهیه لباس و کیف دانش‌آموزان نیازمند به مناسبت سال نو کمک کردند.

به گزارش پایگاه خبری فدراسیون مهدی قمری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: برپایی جشن گلریزان ۳۰ سال قبل توسط باستانی‌کاران زورخانه امیر عرب بیرجند با هدف کمک به دانش‌آموزان ایتام، نیازمند و بی‌سرپرست پایه‌گذاری شد.

وی با بیان اینکه ورزش زورخانه‌ای بخشی از فرهنگ ایرانیان است و هدف این ورزش هم توسعه جوانمردی، ایثار و کمک به دیگران است، بیان داشت: هم‌اکنون جشن گلریزان در بیرجند به باور و فرهنگ عمومی تبدیل شده است و هدف این ورزش توسعه جوانمردی، ایثار و کمک به دیگران است.

رئیس هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی خراسان‌جنوبی اشاره به برگزاری جشن گلریزان در آستانه سال 99، تبیین کرد: این جشن به منظور جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیران برای تهیه البسه عید ایتام، کودکان نیازمند، بد سرپرست و بی‌سرپرست و محرومی که‌ قبلا توسط آموزش و پرورش شناسایی شده برگزار شد.

قمری با بیان اینکه امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا جشن گلریزان بدون حضور مردم در محل زورخانه موسی‌بن جعفر(ع) برگزار شد، اعلام کرد: خیران 150 میلیون تومان در جشن گلریزان بیرجند برای تهیه لباس عید کودکان نیازمند اهداء کردند.

وی خاطرنشان کرد: کمک‌های جمع‌آوری شده برای خرید لباس عید دانش‌آموزان بی‌بضاعت، کم‌بضاعت، بی‌سرپرست و بد سرپرست هزینه و تا قبل از شروع سال جدید لباس‌ها و اقلام مورد نیاز خریداری و به‌دست دانش‌آموزان نیازمند خواهد رسید.

رئیس هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه سال گذشته در جشن گلریزان ۱۰۰ میلیون تومان جهت کمک به دانش‌آموزان نیازمند استان جمع‌آوری شد، مطرح کرد: مردم می‌توانند تا پایان هفته کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۶۹۱۹۸۰۰۱۷۰۴۰ و شماره حساب ۰۱۰۶۵۰۰۰۶۷۰۰۳ نزد بانک صادرات واریز نمایند.