تاریخ 1399/02/31         ساعت 14:54:46     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

امیر شجاعی در سخنانی بیان داشت: بهترین و آسان ترین راه توسعه ورزش زورخانه ای ورود به مدارس و دانشگاه هاست.
pahlavanivazorkhaneh

امیر شجاعی در هفته زورخانه ای استان اردبیل عنوان کرد

ورزش ملی به کمک رسانه ملی نیاز دارد

در هفته زورخانه ای استان اردبیل با امیر شجاعی از ورزشکاران جوان و قهرمان رشته های چرخ تیز و چرخ چمنی گفتگو کردیم.

به گزارش پایگاه خبری ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی، بر هعمین اساس امیر شجاعی در سخنانی بیان داشت: بهترین و آسان ترین راه توسعه ورزش زورخانه ای ورود به مدارس و دانشگاه هاست.

شجاعی در ادامه افزود: وقتی در تاریخچه بسیاری از ورزش های وارداتی می نگریم، به این موضوع برخورد می کنیم که پیش از آنکه در مجامع بین المللی راه پیدا کنند، ابتدا در مدارس نهادینه شده اند.

قهرمان رشته های چرخ تیز و چمنی شایان ذکر شد: برای اینکه بشود این رشته را در مدارس نهادینه کرد می بایست با الگوپذیری از رشته های مختلف خارجی،  نهادی های مرتبط مثل وزارت وررزش و جوانان، وزارت آموزش و پرورش، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک و دیگر وزارت خانه ها و نهادهای تاثیر گذار مثل وزارت امور خارجه و ... پای کارآمده و در این طرح ملی از برنامه های فدراسیون زورخانه ای حمایت کند.

این ورزش کار آذری زبان از استان اردبیل در ادامه گفت : جای خالی یک برنامه تخصصی در رسانه ملی که به صورت هفتگی بشود به ورزش زورخانه ای پرداخت بسیار مشهود است. در اصل باید به پوشش های خوب صدا و سیمای کشورمان که مدت هاست حمایت های بسیار خوبی را از این ورزش داشته اند اکتفا نکرد و با تهیه و تولید یک ویژه برنامه زورخانه ای برای انعکاس رویدادهای این ورزش در استانها و سراسر کشور این رشته ملی را به کمک رسانه ملی به خانواده ها شناساند.

امیر شجاعی گفت: با توجه به اینکه این ورزش به روز و تنها ورزشی است که دارای موسیقی زنده است، اما متاسفانه نسل جوان این ورزش را متعلق به گذشته های دور می دانند و از زیبایی های آن به خوبی خبر ندارند در جایی که من و دیگر دوستانم در این رشته معتقدیم ورزش زورخانه ای ورزشی جامع است چون در آن می شود در ابعاد قدرتی، سرعتی و استقامتی فعالیت کرد و این آیتم های مثبت یک ورزشی است که می تواند به راحتی در المپیک راه یابد و به عنوان یک ورزش ایرانی در مجامع بین المللی به آن افتخار کرد، فقط به شرط آنکه در این امر و تحقق این مهم برنامه ریزی های خوبی صورت پذیرد.

شجاعی از توسعه زیرساخت ها و افزودن به تعداد زورخانه ها و رسیدن به هدف محله های زورخانه محور، برگزاری دوره های آموزشی اصولی توسط مدرسین و مربیان مجرب فدراسیون، برگزاری رقابت های جذاب این رشته به صورت مستمر در استانها و شهرستانها، برخورداری جوانان قهرمان این رشته  از تسهیلات وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون همچون تخفیف در هزینه تحصیلات دانشگاهی، خدمت سربازی، استخدام، ازدواج و ... را به عنوان اهرم های مناسب برای جدب حداکثری به این ورزش و پیشبرد اهداف فدراسیون یاد کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه جوانان تحصیلکرده و با استعدادی در این ورزش هستند که حتی در چند رشته ورزشی دیگر فعالیت دارند، بر همین اساس می توان از آنها مشورت گرفت و از تجربه آنها از حضور در چند رشته دیگر به نفع جذاب سازی، به روزآوری و علمی کردن این رشته کهن کمک گرفت که فکر می کنم شورایعالی جوانان در این باره می بایست فعالیت های گسترده ای را از خود نشان دهد.