تاریخ 1399/03/01         ساعت 11:48:02     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

به مناسبت هفته زورخانه ای استان اردبیل با آقای عسگر عبدالکریمی (پیشکسوت رتبه 9 ورزش زورخانه ای استان اردبیل) به گفتگو نشستیم.
pahlavanivazorkhaneh

عسگر عبدالکریمی در هفته زورخانه ای استان اردبیل عنوان کرد:

زورخانه متعلق به همه مردم است

به مناسبت هفته زورخانه ای استان اردبیل با آقای عسگر عبدالکریمی (پیشکسوت رتبه 9 ورزش زورخانه ای استان اردبیل) به گفتگو نشستیم.

به گزارش پایگاه خبری ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی، عبدالکریمی در سخنان خود اظهار داشت: در دوره تصدی آقای علیزاده به عنوان رییس هیئت استان اردبیل ، زورخانه های اردبیل به خوبی تجهیز و امورات هیئت همچون رتبه بندی ورزشکاران که از مهمترین کارهایی است که فدراسیون پیگیری می کند به خوبی انجام می شود.

ویی در ادامه گفت: پیش از این در استان اردبیل اهالی این ورزش از رویدادهای ملی خبری نداشتند، اما با فعالیت خوب تیم اجرایی آقای علیزاده در استان، همه رده های سنی حاضر در زورخانه های اردبیل در تکاپو هستند تا اینکه بتوانند نام و آوازه و قابلیت های ورزش استان خود را به گوش همه اهالی ورزش زورخانه ای کشور برسانند.

عبدالکریمی بیان داشت: من بیش از 40 سال است که در گودهای زورخانه هستم و خاطرات گونانی از این ورزش آیینی دارم و بد نیست که بدانید خوشبختانه با مدد اهل بیت (ع) در مناسبت های مختلف به زیارت علی بن موسی الرضا (ع) می روم، اما معتقدم آیین پدران گود که از آن خاطرات خوبی دارم از بی نظیرترین برنامه های تاریخ ورزش زورخانه ای کشور بود که زبانم درتوصیف زیبایی های آن قاصر است.

عبدالکریمی با تاکید بر اینکه هدف اصلی جامعه ورزش زورخانه ای باید این باشد که به کارکردهای گذشته این ورزش برگردیم و محور همه کارهای مردم با زورخانه و آیین های کهن این ورزش باشد، گفت: پیش از این در هر محله همانطور که به وجود یک مسجد به عنوان سنگر عبادت و بندگی خدا احساس نیاز می شد همانقدر نیز به زورخانه نیز به عنوان مرکز فعالیت های جامع اجتماعی همچون  کارهایی که امروزه نهادهای مختلف  اعم از کمیته امداد امام خمینی (ره)، شوراهای حل اختلاف، سازمن بهزیستی، نهادهای امنیتی و ... انجام می دهند شناخته شده بود.

وی با عنوان اینکه زورخانه متعلق به همه مردم است گفت: باید کاری کنیم که همه اقشار جامعه همچون معلم، دانش اموز، طلبه، میوه فروش، نانوا، ورزشکاران رشته های مختلف، و ... حضور در زورخانه و مشارکت در برنامه های فرهنگی و آیینی  این ورزش را بخشی از کار های روز مره خود بدانند.