تاریخ 1397/10/15         ساعت 12:39:53     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

pahlavanivazorkhaneh

حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری:

خانواده های ایرانی با ورزش زورخانه ای آشنا شوند

مسوولین فدراسیون ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی با حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای علی اکبر ناطق نوری (سیاستمدار و یکی از مدیران ارشد نظام) که از پیشکسوتان صاحب نظر در ورزش آیینی و ملی زورخانه ای هستند، دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی، در این دیدار که صبحگاه روز شنبه 15 دی ماه سالجاری برگزار گردید، مجتبی جوهری (رییس فدراسیون)، حجت الاسلام و المسلمین سید داود افضلی، سیدعبداله سجادی (نایب رییس فدراسیون)، احمد جعفرپور (پیشکسوت ورزش زورخانه ای و مشاور عالی فدراسیون)، یوسف طوقانی (عضو هیئت رییسه فدراسیون) حضور داشتند.

در ابتدای این نشست جوهری گزارشی از چگونگی عملکرد فدراسیون در 2 سال اخیر ارائه نمود که مورد استقبال ایشان قرار گرفت.

سپس حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری با اشاره به اینکه این ورزش دارای آیین های غنی و فرهنگی است، اظهار داشت: ارتقاء و تثبیت این ورزش اصیل و ایرانی در میان عموم مردم باعث تحکیم اخلاقمداری و مرام پهلوانی در جامعه است.

ایشان در ادامه بیان داشت: خوشبختانه اقدامات بسیار موثری در جهت توسعه همگانی این رشته ملی که با آموزه های اخلاقی عجین شده صورت پذیرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری ضمن بیان و تاکید سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص احیای ورزش های ملی و بومی کشورمان به ویژه ورزش پهلوانی و زورخانه ای بیان داشتند: مسوولین و خادمین این ورزش نباید به همین اقدامات ارزشمند انجام شده اکتفا کنند، بلکه شایسته است با تلاش مضاعف و کاری جهادی نسبت به جذب بیشتر اقشار مختلف جامعه که به این ورزش نیز علاقمند هستند، اقدام نمایند.

ایشان ضمن استقبال از بحث اموزش این ورزش به خانواده ها در ادامه افزود: خانواده ها نقش بسزایی در تشویق فرزندان خود به این رشته جذاب و مفرح دارند که بر همین اساس باید مقدمات آشنایی بیشتر خانواده های ایرانی با آیین های این ورزش فراهم گردد که جوهری نیز اقدامات صورت گرفته در این زمینه را به اطلاع ایشان رساند.

در پایان از حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری دعوت به عمل آمد تا به عنوان یکی از پیشکسوتان این ورزش تاریخی در دومین دوره آیین ملی پدران گود که مقرر است بهمن ماه جاری به مناسبت بزرگداشت چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در مشهد مقدس (پایتخت معنوی ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی) برگزار گردد، حضور یابند.

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :