تاریخ 1397/11/19         ساعت 18:05:24     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

pahlavanivazorkhaneh

برترین های هشتمین جشنواره مرشدان ایران انتخاب شدند

هشتمین دوره جشنواره مرشدان برتر ایران زمین با عنوان آواها و نواهای پهلوانی در چهلمین سال بزرگداشت پایداری جمهوری اسلامی ایران و یادواره مرشد حسن دیوانی در سنندج با انتخاب برترین های به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، ، در این دوره از جشنواره، مرشدانی که در گام نخست با ارسال آثار خود به فدراسیون توسط کمیته داوران مرشدی مورد ارزیابی قرار گرفته و توانستند به مرحله پایانی راه یابند در چهار رده سنی مستعدین، امید، بزرگسالان و پیشکسوتان از 15 استان کشور اعم از لرستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، یزد، زنجان، فارس، خراسان رضوی، کرمانشاه، البرز، اصفهان، مازندران، مرکزی، همدان، کردستان و تهران در رقابتی تنگاتنگ برای کسب عنوان برتری و دست یابی به تندیس های زرین، سیمین و دیپلم افتخار با یکدیگر پیکار داشتند.

بر همین اساس در رده سنی مستعدین هیچ یک از مرشدان شرکت کننده موفق به کسب عنوانی نشد.

گفتنی است: در رده سنی امید نیز محمدحسن شاهمیر (آذربایجان شرقی) و مبین نوروزی (کردستان) موفق به کسب سردم سیمین بخش آواز و ضرب نوازی مدرن شدند و علی مومنی مقدم (خراسان رضوی) و محمد گلستانی (تهران) دیپلم افتخار بخش آواز و ضرب نوازی مدرن را از آن خود کردند.

شایان ذکر است: در رده سنی بزرگسالان و در بخش آواز و ضرب نوازی مدرن مهدی یدالهی (همدان)، مجید خلیلی (البرز)، محمدتقی سعادت پور (مرکزی)، علی حسین زاده (یزد)، سید مجید نقیب زاده (خراسان رضوی) موفق به کسب سردم سیمین و محمدحسن پویه (یزد)، سجاد صادقی (کرمانشاه)، مانی مرادیان (مازندران)، علیرضا طاهری (زنجان)، بشیر الصاق (اصفهان) و مرتضی شهری (خراسان رضوی) دیپلم افتخار بخش آواز و ضرب نوازی مدرن را از آن خود کردند . اما در همین رده سنی و در بخش آواز و ضرب نوازی سنتی حمزه قناعت پیشه (فارس) و اکبر حلبی (اردبیل) موفق به کسب عنوان سردم سیمین و ابوالفضل غلامی (خراسان رضوی) به دیپلم افتخار بسنده کردند.

لازم به ذکر است: در رده سنی پیشکسوتان و در بخش آواز و ضرب نوازی انفرادی سنتی بهروز جهانی (کرمانشاه)، حسین غلاث (خراسان رضوی)، حسین شیخی (خراسان رضوی) و هادی حسن آبادی (خراسان رضوی) موفق به کسب عنوان سردم سیمین و جمشید داودیان (خراسان رضوی) نیز دیپلم افتخار این بخش را از آن خود کرد.

گفتنی است: در دسته دونوازی تیم دونفره استان یزد متشکل از علی حسین زاده و پوریا میرجلیلی موفق به کسب سردم زرین این جشنواره شد و دیگر تیم های دو نفره استانهای شرکت کننده موفق به کسب عنوانی نشدند.

شایان ذکر است: در دسته بیش از دو نوازی تیم شش نفره استان یزد متشکل از علی حسین زاده، پوریا میرجلیلی، ابراهیم فلاح، علی جعفری، قاسم فلاح و مصطفی بهارستانی موفق به کسب سردم سیمین و تیم سه نفره استان همدان متشکل از مهدی یدالهی، احسان نجفی و حمید عزیزی موفق به کسب دیپلم افتخار در این بخش از جشنواره شدند.

گفتنی است: در این جشنواره و رویداد ملی، مرشدان به صورت انفرادی، دو نفری و گروهی (3 نفر به بالا) در بخش های ضرب نوازی (نوآوری در نواختن و اجرا)، آواز(اجرای دستگاه های اصیل آواز ایرانی، ثنا خوانی، توحید خوانی، مناجات خوانی، رزمی خوانی، شاهنامه خوانی، مناسبت خوانی، مقام خوانی، منقبت خوانی، آواهای محلی، مرکب خوانی ... ) و ادبیات یا یکدیگر رقابت داشته اند.

خاطر نشان می گردد: آیین اهدای جوایز برترین های هشتمین جشنواره مرشدان ایران زمین با حضور دکتر سیدعبداله سجادی(نایب رییس فدراسیون) و اساتید مرشدی و صاحب نام کشور برگزار گردید.
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :