FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی
تاریخ 1398/09/29         ساعت 17:30:13     گروه خبری اخبار استانی

نفرات برتر مسابقات قویترین مردان زورخانه منطقه چهار کشور مشخص شدند

دومین دوره مسابقات قوی‌ترین مردان زورخانه‌های منطقه چهار کشور (گُردان گود)، شامگاه پنجشنبه با معرفی نفرات برتر در سالن آزادی سنندج به کار خود پایان داد.

در پایان این رقابت‌ها، کاوه فقیه‌سلیمانی از کردستان بر سکوی نخست ایستاد و مدال طلا را کسب کرد، مجید بسطامی از لرستان دوم شد و پویا محترمه و امید مرادی هر دو از کردستان به طور مشترک در جایگاه سوم قرار گرفتند.

این رقابت‌ها در سالن آزادی سنندج و در آیتم‌های میل‌گیری، کباده، سنگ، حمل سنگ، پرس سنگ، کشتی پهلوانی و شنای زورخانه‌ای برگزار شد و نفرات برتر به مرحله مقدماتی منطقه چهار کشور که 28 دی ماه به میزبانی سنندج برگزار خواهد شد، راه یافتند.

کردستان که میزبانی مسابقات منطقه چهار این رقابت‌ها را بر عهده داشت با استان‌های کرمانشاه، لرستان، ایلام و همدان هم گروه است و میزبان با هشت ورزشکار در قالب 2 تیم کردستان الف و ب با سرپرستی بهنام بهاری و مربیگری سالار رنگ آمیز در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا کرد.

این مسابقات در قالب هفت منطقه مختلف برگزار می‌شود و طی آن از هر منطقه 10 نفر و در مجموع 70 ورزشکار برتر به مرحله مقدماتی صعود خواهند کرد، ضمن اینکه از میان نفرات برتر منطقه‌ای نیز 32 نفر به رقابت‌های نهایی در سطح کشوری راه پیدا می‌کنند تا با رقابت در مرحله نهایی قوی‌ترین مرد زورخانه کشور مشخص شود.

رقابت‌های قوی‌ترین مردان زورخانه کشور با هدف رشد و توسعه این رشته ورزشی در جامعه، جذاب سازی، ایجاد رقابت سالم در میان جوانان، الگوسازی رقابت‌های ملی با اولویت قراردادن جنبه‌های پهلوانی و اخلاقی برگزار می‌شود.

500 ورزشکار کردستانی در سامانه فدراسیون‌ ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای ثبت‌نام کرده‌اند و این استان دارای 16 زورخانه است.