FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی
تاریخ 1398/12/11         ساعت 09:34:50     گروه خبری اخبار استانی

برگزاری جشن گلریزان تا اطلاع ثانوی در استان خراسان جنوبی تعطیل شد

رئیس هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای خراسان جنوبی گفت: با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی در زمینه ویروس کرونا برگزاری جشن گلریزان تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری فدراسیون به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، قمری رئیس هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای خراسان جنوبی  در جلسه‌ای که یک ماه و نیم پیش در هیئت امنا برگزار شد مقرر شد مراسم گلریزان امسال ۱۴ اسفند برگزار شود که با وجود شیوع ویروس کرونا فعلا معلق شده است.

او با اشاره به اینکه خرید برای خانواده و دانش آموزان نیازمند در بهمن ماه انجام شده است افزود: امسال حدود ۱۵۰ میلیون تومان خرید کرده‌ایم که از بیستم اسفند اجناس در مدارس بیرجند توزیع خواهد شد. 

رئیس هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای خراسان جنوبی  یادآور شد: در صورت برگزار نشدن جشن گلریزان راهکاری ارائه خواهد شد تا مردم و خیران اعانات و هدایای خود را به این ستاد برسانند. 

قمری با بیان اینکه منتظر نظر کارشناسان و مسئولان هستیم یادآور شد:  به پیشنهاد برخی از دوستان و فعالان اجتماعی می‌توان با همکاری صدا و سیما جشنی به صورت غیر حضوری برپا کرد تا خیران از طریق ارتباط با رسانه ملی در این جشن به صورت مجازی مشارکت کنند و اعانات خود را پرداخت کنند. 

او با اشاره به خرید ۱۳۰ میلیونی ستاد گلریزان در سال گذشته گفت: با پول‌هایی که سال گذشته در این جشن جمع شد توانستیم برای بیش از ۴ هزار دانش آموز پوشاک نو و درجه یک تهیه کنیم که قبل از سال نو به آن‌ها ارائه شد.

رئیس هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه تعداد دانش آموزان نیازمند در بیرجند بسیار از این رقم بیشتر است افزود: هرچه میزان پولی که جمع می‌کنیم بیشتر باشد تعداد بیشتری را تحت پوشش قرار می‌دهیم.

قمری توصیه کرد: در این روز‌ها باید حس نوع دوستی و ایثار  را در بین هموطنان رونق داد و مردم خراسان جنوبی نیز در این زمینه مثال زدنی هستند. 

به گفته او دانش آموزان نیازمند توسط آموزش و پرورش منطقه معرفی می‌شوند و بعد از اولویت‌بندی کمک‌های جشن گلریزان به دست آن‌ها می‌رسد.

رئیس هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای خراسان جنوبی تاکید کرد: هدف نهایی این جشن تهیه لباس نو عید برای تمام نیازمندان این شهر و دیار است و اینکه شهر ما با همه  فرزندانش به استقبال بهار برود و برای رسیدن به این هدف به کمک همه مردم نیازمندیم.

قمری یادآور شد: خیران و مردم می‌توانند با اهدای نزورات خود به شماره  حساب  ۰۱۰۶۵۰۰۰۶۷۰۰۳ بانک صادرات  در این امر خیر مشارکت کنند.