FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی
تاریخ 1399/03/24         ساعت 11:29:31     گروه خبری اخبار استانی

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان در پیامی فرارسیدن 17 شوال روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای و همچنین روز قشر بسیج ورزشکاران را تبریک گفت.

پیام مدیرکل ورزش و جوانان سمنان در هفته فرهنگ پهلوانی

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان در پیامی فرارسیدن 17 شوال روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای و همچنین روز قشر بسیج ورزشکاران را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری فدراسیون به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ مجتبی جانعلی مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با انتشار پیامی فرارسیدن هفته فرهنگ پهلوانی و توسعه ورزشهای زورخانه ای را تبریک گفت.

متن این پیام به این شرح است :

بزرگترین پهلوانان جامعه ، شهدای اسلام هستند که با گذشتن از جان خود بعنوان با ارزشترین دارایی هر انسان شجره طیبه گذشت و ایثار را بارور کردند.

روز 17 شوال سالروز نمایشی از پهلوانی است که حیدرکرار علی (ع) برای همه انسانهای تاریخ به تصویر کشید. مولا علی (ع) به ما آموخت که پهلوانی آمیخته با فتوت و جوانمردی و شامل صفاتی همچون تواضع و کظم غیظ؛ حق پرستی و حقیقت طلبی؛ دیانت و صداقت؛ شجاعت و شهامت؛ ظلم ستیزی و مقاومت؛ گذشت و ایثار؛ و پرهیز ازخودپسندی است.

توجه به ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای در کشورمان جایگاه رفیع ورزش جوانمردانه را به رخ جهانیان می کشد و تاریخ ورزش ایران زمین همواره با نام نیکانی همچون پوریای ولی و غلامرضا تختی که ادامه دهنده راه پهلوانانه امام علی(ع) هستند، این مسیر را در اذهان همگان به خوبی باقی گذاشته است و نامگذاری «هفته فرهنگ پهلوانی و توسعه ورزش زورخانه ای» دلیل محکم دیگری بر اهمیت و توجه جدی به این مقوله انسان ساز در ورزش است.

اینجانب ضمن گرامی داشتن مقام پهلوانان و مروجان فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای، این روز بسیار مهم را به تمامی ورزشکاران ودوستداران این فرهنگ و این ورزش تبریک عرض می کنم و توفیق روز افزون همه ی ورزشکاران را همراه با پرورش شایسته ذهن و اندیشه از خداوند بزرگ خواهانم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان همچنین در این پیام با اشاره به سیره و شخصیت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) بعنوان الگوی کامل برای جامعه ورزش و جوانان استان گفت: تربیت ورزشکاران پهلوان و ترویج فرهنگ پهلوانی بر ورزش قهرمانی ارجحیت دارد و اولویت ما در ورزش استان توسعه این فرهنگ مقدس است.