FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی
تاریخ 1399/03/24         ساعت 12:32:45     گروه خبری اخبار استانی

سرپرست جدید اداره کل ورزش وجوانان استان اصفهان:

روز فرهنگ پهلوانی یادآور جوانمردی حضرت علی است

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در پیامی فرا رسیدن روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای و همچنین روز بسیج ورزشکاران را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان ، سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در پیامی فرا رسیدن ۱۷ شوال روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای و همچنین روز بسیج ورزشکاران نوشت: سالروز نبرد جوانمردانه حضرت علی(ع) با عمر بن عبدود در جنگ خندق، روز بزرگداشت فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای در کشورما ن نام گرفته است، بزرگداشت کهن ورزشی که نماد جوانمردی، قدرت روحی و جسمی است.

سید محمد طباطبایی ادامه داد:آنچه از پیشینه پهلوانی در اذهان ما نقش بسته، همواره مملو از جلوه های اخلاق مداری، یاری رسانی، فروتنی، از جان گذشتگی، ظلم ستیزی و... بوده است و چه الگویی والاتر از امیر مومنان علی (ع) که در نبرد با دشمن در اوج قدرت خشم خود فرو برد و بر نفس خود غلبه نمود تا پهلوانی را به معنای واقعی کلمه تعبیر و تفسیر نماید؛ الگویی بس ارزشمند که جوانان برومند این سرزمین به تاسی از آن امام همام جان با ارزش خود را بر کف نهاده و در میادین جنگ حق علیه باطل شجاعانه مقابل دشمن ایستادند و جان شیرینشان را در راه دفاع از کیان نظام و مملکت نثار نمودند تا پهلوانان همیشه زنده این سرزمین نام گیرند.

وی ضمن گرامیداشت مقام والای پهلوانان و مروجان فرهنگ پهلوانی و قهرمانی، این روز را که در تقویم کشور به نام روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای و روز بسیج ورزشکاران نامگذاری شده، به تمامی پیشکسوتان، پهلوانان، قهرمانان و جامعه ورزش استان اصفهان تبریک گفت و نوشت:از خداوند منان برای تمامی دوستداران و قهرمانان این فرهنگ اصیل و کسانی که صادقانه و خالصانه گستره ورزش را برای ایجاد رقابتی سالم، اخلاق مدار و پهلوان منش فراهم می آورند، توفیق و سربلندی مسالت می نمایم