FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی
تاریخ 1399/03/24         ساعت 14:39:28     گروه خبری اخبار استانی

تصویر

شال پهلوانی به امامعلی حبیبی اهداء شد

ساری ایرنا به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و زورخانه شال پهلوانی به جهان پهلوان امامعلی حبیبی و جابر صادق زاده پهلوان باشی کشور اهداء شد.

رئیس هیات ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی مازندران روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ،افزود :به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی  با جمعی از ورزشکاران قائمشهری همچون جابر صادق زاده پهلوان باشی کشور، ولی الله فهیمی قهرمان گراپلینگ کشتی جهان ، جاسم دلاوری قهرمان بوکس آسیا و میثم میرزایی ملی پوش بسکتبال ایران به دیدار جهان پهلوان امام علی حبیبی رفتیم و علاوه بر تبریک این روز ، زادروزش که پنجم خردادماه بوده را هم به ایشان تبریک گفتیم .

روح الله طور سوادکوهی از اهداء شال پهلوانی به جهان پهلوان امامعلی حبیبی و جابر صادق زاده پهلوان باشی کشور خبر داد و گفت که با اهداء یک میل ورزش زورخانه ای و لوح سپاس از جهان پهلوان امامعلی حبیبی هم تقدیر به عمل آورده ایم.

 وی با بیان اینکه جهان پهلوان امامعلی حبیبی از دیدار ورزشکاران و قهرمانان خرسند شدند ، افزود : در این دیدار جهان پهلوان امامعلی حبیبی در زمینه های مختلف کشتی به خاطرات پرداخته اند.

رئیس هیات ورزش زورخانه ای مازندران در پایان  به گله مندی امامعلی حبیبی در خصوص به ثبت نرسیدن فن حبیبی اشاره کرد و گفت: این موضوع را به هیات کشتی استان رسانده ایم تا اقدامات لازم برای به ثبت رسیدن فن حبیبی انجام شود.

امامعلی حبیبی (متولد ۵ خرداد ۱۳۱۰، روستای درزی‌کلا بابل)، از نامداران کشتی آزاد ایران و جهان و معروف به ببر مازندران است. امامعلی حبیبی دارای نشان طلای المپیک ملبورن ۱۹۵۶ و سه نشان طلای مسابقات قهرمانی جهان در تهران ۱۹۵۹، یوکوهاما ۱۹۶۱ و تولیدو ۱۹۶۲و نشان طلای بازی‌های آسیایی توکیو ۱۹۵۸ است.

امامعلی حبیبی یکی از چهار کشتی‌گیر ایرانی است که همراه با غلامرضا تختی ، رسول خادم و ابراهیم جوادی نام و تصویرش در تالار افتخارات فیلا به ثبت رسیده‌است.