تاریخ 1396/05/18         ساعت 18:36:08     گروه خبري اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

آیین آغازین دومین دوره مسابقات پهلوانی و زورخانه ای زندانیان سراسر کشور در زورخانه ای پوریای ولی زندان مرکزی یزد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دلیرستان به نقل از روابط عمومی هیئت پهلوانی و زورخانه ای استان یزد، آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقه های کشوری ورزش زورخانه ای و پهلوانی زندانیان باحضورتیم های شرکت کننده،دبیر فدراسیون زورخانه ای کشور، مسئولین سازمان زندان ها و اداره کل زندان های یزد، مدیرکل ورزش جوانان ،مدیرکل میراث فرهنگی وگردشگری، رئیس هیات پهلوانی و زورخانه ای ، رئیس ستاد اقامه نماز استان و جمعی از مسئولین استان یزد در زورخانه پوریای ولی زندان مرکزی یزد برگزار شد.

این دوره از مسابقه ها با حضور بیش از ۱۸۰ ورزشکار زورخانه ای و کشتی پهلوانی از ۲۶ استان کشور به مدت دو روز به میزبانی اداره کل زندان ها و با برنامه ریزی هیئت پهلوانی و زورخانه ای استان یزد در زورخانه پوریای ولی زندان مرکزی یزد برگزار می شود.

مدیرکل زندان های یزد در این برنامه ، ورزش را یکی از موثرترین ابزارها در زمینه اصلاح وتربیت برشمرد وگفت: ورزش میدان تربیت است که با آن روح آماده و جسم تقویت می شود و در نهایت کردار و رفتار ما برآن اساس شکل می گیرد.

رضا ذوالفعلی نژاد ورزش را امری ضروری و مهم در جامعه زندانبانی دانست و با اشاره به برنامه های تدوین شده سازمان در این زمینه تاکید کرد: الزامی بودن ورزش صبحگاهی و نیز تلاش سازمان زندان ها برای برنامه ریزی و تدوین برنامه های ورزشی در طول سال برای آن است که مددجوی ما جسم و عقل و روح سالمی داشته باشد تا تاثیر پذیری وی از دیگر برنامه های تربیتی نظیر برنامه های قرآنی،اشتغال، آموزشی و… افزایش یابد.

وی افزود :حضور گسترده استان ها دراین دوره از مسابقات مایه خرسندی است که جا دارد این مشارکت و استقبال مددجویان را به ریاست محترم سازمان و معاونین ایشان که دغدغه جدی در زمینه اصلاح و تربیت و سلامت روح و جسم مددجو دارند تبریک بگویم.

مدیرکل زندان های یزد آماده شدن شرایط و فضای مسابقات را مرهون تلاش شبانه روزی همکارن اداره کل و زندان مرکزی یزد و همراهی مسئولین بویژه مدیرکل ورزش و جوانان و هیات پهلوانی و زورخانه ای استان دانست.

در ادامه حجت السلام ربانی معاون اداره‌ کل فرهنگی تربیتی سازمان زندان‌ها با اشاره به همکاری نهاد ها و ارگانهای مختلف در راستای اصلاح و تربیت و کاهش آسیب های اجتماعی، حضور مسئولین استان در آیین افتتاحیه این مسابقات را ارزشمند و مایه دلگرمی مجموعه زندان ها دانست.

ربانی ضمن برشمردن برنامه های اصلاحی وتربیتی سازمان زندان ها گفت: برنامه های ورزشی بعنوان گام نخست در زمینه اصلاح و تربیت جزء برنامه های مهم سازمان زندان ها می باشد و با توجه به اینکه ورزش پهلوانی و زورخانه ای ریشه در ذات و فطرت انسان ها داشته و مضامین مهربانی، جوانمردی و احترام را با خود به همراه دارد و با فرهنگ و اخلاق عجین است مورد توجه بیشتری قرار دارد.

وی افزود: ما بر این اعتقادیم فردی که جسمی سالم دارد و توانسته بر کسالت و سستی غلبه کند و در مسیر ورزش و رشد جسمی گام بردارد قطعا می تواند در مسیر تعالی روح و بعد روحانی خود نیز گام های موثری بردارد.

معاون اداره‌ کل فرهنگی تربیتی سازمان زندان‌ها اخلاق ،جوانمردی و مردانگی را مهمترین مقوله در ورزش دانست و تاکید کرد:همواره تواضع و فروتنی شاخصه بارز پهلوانان شناخته می شده وآنچه که یک ورزشکار را در اذهان جامعه نگهداشته اخلاق و جوانمردی و ومردم داری یک ورزشکار بوده است.

ربانی با موفق خواندن برنامه های ورزشی سازمان زندان ها و استقبال قابل قبول مددجویان از این برنامه ها افزود: در شهریور ماه شاهد المپیاد ورزشی بعنوان مهمترین رویداد ورزشی در زندانهای کشور خواهیم بود.

در پایان نیز مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد، ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در این مراسم از تلاش همه دست اندکاران برگزاری این مسابقات و همکاری مجموعه زندان های استان و اداره ورزش و جوانان استان و شهرستان تشکر کرد .

وی انتخاب استان یزد بمنظور برگزاری دومین دوره مسابقات پهلوانی و زورخانه ای زندانیان کشور را قابل تقدیر دانست و ابراز امیدواری کرد که یزد بتواند مانند گذشته میزبان شایسته ای برای این دوره از مسابقات نیز باشد .

نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران