تاریخ 1396/02/19         ساعت 14:45:43     گروه خبري اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

در دیدار مجتبی جوهری(رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای) با دکتر رضا قراخانلو (رییس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی)، دو طرف بر توسعه تعامل این دو نهاد تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون پهلوانی وزورخانه ای، در این دیدار که پیش از ظهر امروز(سه شنبه) در محل پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی برگزار شد، جوهری (رییس فدراسیون) ضمن تقدیر از زحمات گذشتگان در راه توسعه این ورزش ملی اظهار داشت: جای بسی تاسف است که این ورزش با قابلیتهای وسیع و ناتمام که در آن فرهنگ، هنر، موسیقی، معماری، اخلاق، ادبیبات و ... موج می زند در بسته ای زیبا و قابل قبول برای عموم اقشار جامعه معرفی نشده است و برای رسیدن به این هدف باید همه مسوولین و مردم دست به دست هم داده تا پس از نحقیق و پژوهش های موثر در ابعاد مختلف علمی این ورزش اعم از حوزه های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و ... موجبات شکوفایی این ورزش را رقم بزنیم.

رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای در ادامه با اشاره به اینکه آموزش و پژوهش بیش از 80 درصد اهداف دراز مدت فدراسیون را در بر می گیرد خاطرنشان کرد: یک از اهداف مهم ما در بحث توسعه آموزشی این رشته ورزشی تربیت 28000 مربی، 2000 مرشد و 500 داور و اضافه کردن آن به آمار وضعیت موجود است که در آینده ای نه چندان دور به آن خواهیم رسید.

جوهری با اشاره به اینکه استفاده از ایده های نوین در جذاب سازی ورزشهای زورخانه ای از دیگر اولویت های این فدراسیون است، افزود: در حال حاضر مشغول بررسی موانع توسعه همه جانبه این رشته ملی، مذهبی هستیم که استفاده از نیروهای توانمند و تحصیل کرده ورزشی راه را برای رسیدن به اهدافمان هموار تر می کند.

بنابراین گزارش دکتر محمدرضا کردی (سرپرست معاونت پژوهشی و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه)، دکتر حمید آقاعلی نژاد (مشاور رییس پژوهشگاه)دکتر علی یلفانی (رییس دانشکده تربت بدنی دانشگاه بوعلی سینا و نایب رییس فدراسیون ) و محسن میرعالی (کمیته آموزش فدراسیون) جوهری و قراخانلو را همراهی می کردند.

نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران